هوش مصنوعی


دو دغدغه مهم خرید اینترنتی و حل شدن آنها با هوش مصنوعی

blog

دو دغدغه مهم خرید اینترنتی و حل شدن آنها با هوش مصنوعی

با صد تومن مشتری راه بنداز

خرید اینترنتی یکی از محبوب ترین نوع خرید هاست. در هر کجای دنیا که باشید، میتوانید به سادگی فقط با دسترسی به اینترنت، محصول دلخواه خودتان را سفارش دهید و بعد آن را تحویل بگیرید؛ بدون اینکه حتی در مکان فروش محصول حضور داشته باشید. این یک ویژگی مثبت خرید اینترنتی است، که بین مردم محبوبیت خاصی پیدا کرده. 

همچنین در این روز های قرنطینگی، اکثر مردم برای حفاظت از سلامتی خود و دیگران، به سایت ها و فروشگاه های اینترنتی برای خرید وسایل مورد نیازشان، روی آوردند. اما قطعا این هم یکی از آن تکنولوژی هایی است که بی عیبب نیست، اما غیرقابل حل شدن هم نیست!

 در این مقاله قراره به حل شدن دو مشکل بزرگ خرید اینترنتی لباس اشاره کنم. 

یکی از مشکلات خرید اینترنتی لباس، این است؛ زمانی که برای خرید لباس به سایت یک فروشگاه مراجعه می کنیم، حتما باید در سایت فروشگاه کلی بگردیم، تا بتوانیم لباس دلخواه خود را حتی بدون پرو انتخاب کنیم! در بعضی مواقع هم که به دستمان میرسد، میبینیم  اصلا مناسب سایز اندام ما نیست! همه فروشگاه ها هم تعویض و بازپس گیری ندارند؛ حتی اگر هم داشته باشند، باید کلی وقت و هزینه صرف کنیم، و با دردسر بسیار، آن را پس دهیم و یا تعویض کنیم!

حالا تصور کنید همه چیز را جادویی می کنید و تمام این مشکلات از بین میرود. هوش مصنوعی با کمال میل این جادو رو عملی کرده!

یک استارت آپ تازه کار در زمینه لباس و خرده فروشی به نام fitmatch ، سیستمی طراحی کرده است که با استفاده از تکنولوژی های سه بعدی و هوش مصنوعی، میتواند در عرض کمتر از یک دقیقه با اسکن بدن مشتری، تمام اطلاعات مربوط به سایز بدن مشتری را اندازه گیری کرده و از بین تعداد بسیار زیادی لباس، لباسی که %۹۰ و یا بیشتر متناسب به اندام وی است را به او معرفی کند.

دو دغدغه مهم خرید اینترنتی و حل شدن آنها با هوش مصنوعی

حالا مشتری ها میتوانند با خیالی جمع، نسبت به سایز لباس خود، آن را با اطمینان سفارش دهند.

دیگر مشکل اساسی خرید اینترنتی لباس، این است که ما فقط تصویر آن را میبینیم؛ اما قابلیت این را نداریم که آن را پرو کنیم. آن را سفارش میدهیم و بعد از دریافت لباس متوجه میشویم لباس دلخواهمان نیست! و همانطور که قبلا هم اشاره کردم، همه فروشگاه های اینترنتی هم باز پس گیری و یا تعویض ندارند. اما راه حل چیست؟

آمازون جواب این سوال را پیدا کرده. این کمپانی با استفاره از هوش مصنوعی که طراحی کرده، قرار است به شما در انتخاب و امتحان کردن لباسها پیش از خرید آنها کمک کند. سه الگوریتم هوش مصنوعی مسئولیت این کار را به عهده دار هستند که ۵۸ درصد عملکرد بهینه‌تری نسبت به فناوریهای مشابه دارند.

•اولین الگوریتم مسئول این است که، نتایج جستوجوی مشتری را بهینه کند. 

•الگوریتم بعدی، لباسی را پیشنهاد می دهد که میتواند نزدیک به سلیقه مشتری باشد.

• الگوریتم آخر نیز تصاویر کاربر را تجزیه و تحلیل میکند، و سپس نشان می دهد که لباس ها در صورت پوشیده شدن، چگونه به نظر می رسد.

طبق گفته ی مهندسان این پروژه، برای برقراری ارتباط با این هوش مصنوعی، کافیست مشتری دیدگاه خود را بصورت متن بنویسد. مثلا یک مشتری شاید به دنبال لباسی رسمی تر یا رنگ روشن تر می گردد. در این حالت هوش مصنوعی، ویژگی های اصلی لباس را ثابت نگه میدارد و فقط ویژگی های مد نظر مشتری را عوض میکند. 

در این صورت مشتری می تواند لباس مورد نظر خود را انتخاب، و آن را با خیال آسوده سفارش دهد.

تکنولوژی هر لحظه در حال پیشرفت است و کاری که ما انسان ها باید انجام دهیم، این است که گام به گام با آن جلو برویم. پیشروی با تکنولوژی می تواند شما را از بقیه ی رقبایتان چندین قدم جلوتر بیندازد. 

در این مقاله به حل شدن دو مشکل اساسی خرید اینترنتی لباس اشاره کردم. قطعا اگر از این تکنولوژی ها در این صنعت اضافه شود، اطمینان به خرید بیشتر میشود و مشتری های زیادی را به سمت فروشگاه های آنلاین سرازیر می کند که این باعث افزایش مشتری و سود بیشتر صاحبان فروشگاه ها میشود. پس اگر به دنبال سبقت گرفتن از رقبایتان هستید، بهترین کار استفاده از تکنولوژی های بروز است..!

 

همه نظرات

نظری یافت نشد!

پیامی ارسال کنید