راهکار ها


چت بات چیست و کاربرد آن برای کارآفرینان چگونه است؟

blog

چت بات چیست و کاربرد آن برای کارآفرینان چگونه است؟

با صد تومن مشتری راه بنداز

طبق واژه نامه آکسفورد :"چت بات یک برنامه رایانه ای طراحی شده برای شبیه سازی مکالمه با کاربران انسانی ، از طریق اینترنت است."

Chatbot  یک برنامه کامپیوتری است که با هوش مصنوعی تولید می شود و کار آن تقلید از مکالمات انسانی در فرمت گفتاری و نوشتاری است و بطور خودکار با کاربران به گفتگو یا چت آنلاین می پردازد.

وابسته به نحوه برنامه ریزی ربات های خاص ، می توانیم آنها را به دو گروه بزرگ تقسیم کنیم:

 • چت بات بر اساس دستورات از پیش آماده شده (چت بات ساده)
 • چت بات آموزش دیده (چت بات هوشمند یا ربات پیشرفته)

چت بات های ساده بر اساس کلمات کلیدی از پیش تعیین شده آنها را درک و کار می کنندهر یک از این دستورات باید توسط توسعه دهنده به طور جداگانه و با استفاده از عبارات منظم یا کدهای برنامه نویسی نوشته شوداگر کاربر سوالی را بدون استفاده از یک کلمه کلیدی سؤال کرده باشد ، ربات نمی تواند آن را درک کند و به طور معمول با پیام هایی مانند "ببخشید ، من نفهمیدم" پاسخ می دهد.

چت بات های هوشمند هنگام برقراری ارتباط با کاربران به هوش مصنوعی تکیه می کنندبه جای پاسخ های از پیش آماده شده ، ربات با پیشنهادات کافی در مورد موضوع پاسخ می دهدعلاوه بر این ، تمام کلمات گفته شده توسط مشتریان برای پردازش بعدی ثبت می شودهوش مصنوعی یک جادو نیست و هنوز آمادگی تولید تجربیات شگفت انگیز را برای کاربران به تنهایی ندارددر عوض ، کار بزرگی را می طلبد.

چت بات‌های آنلاین با اتوماسیون پشتیبانی مشتری باعث صرفه جویی در وقت و زحمت  می‌شوندگارتنر پیش‌بینی می‌کند که تا سال 2020 ، بیش از 85٪ از تعامل با مشتری بدون انسان اداره می‌شودبا این حال، فرصت‌های ارائه شده توسط سیستم‌های چت بات (chatbot) فراتر از پاسخ دادن به سوالات مشتریان استچت بات ها همچنین برای سایر کارهای تجاری مانند جمع‌آوری اطلاعات در مورد کاربران، کمک به سازماندهی جلسات و کاهش هزینه‌های سربار استفاده می‌شوندجای تعجبی نیست که بازار چت‌بات (chatbot) بصورت تصاعدی در حال رشد است.

چت بات ها چه کارهایی برای کارآفرینان می توانند انجام دهند؟

امروزه استارتاپ ها و شرکت های مختلف از ربات های هوشمند برای کارهای روزانه، ارتباط با مشتریان و فرایندهای فروش خود استفاده می کنند.

چت بات ها در موارد زیر می توانند به انسان کمک کنند:

 • چت بات ها خدمات مشتری را بهبود می بخشند.
  چت بات، بهترین گزینه برای کسانی است که نمی خواهند مشتریانشان اینگونه باشند:
   
  منتظر جواب اپراتور باشید - "لطفا منتظر بمانید!" همیشه آزار دهنده است ، اینطور نیست؟
  " در بخش سؤالات متداول پاسخی جستجو کنید" به طور معمول کاربران ،وقت برای پیمایش ده ها صفحه با دستورالعمل ها ندارند.
 • چت بات ها روند خرید را ساده می کنند

 فقط لازم است آنچه را که می خواهید برای چت بات بنویسید و ربات اطلاعات را به بخش فروش ارسال می کندلازم نیست چندین بار تکرار کنید "من به همین کار نیاز دارم اما با دکمه های فلزی". علاوه بر این ، چت بات  تنظیمات برگزیده شما را به خاطر می آورد و هنگام بازگشت از این اطلاعات استفاده می کند.

 • چت بات ها، ارتباطات را شخصی سازی می کنند.

 یک چت بات به جای نمایش لیست طولانی از اطلاعات ، به سؤالات خاص بازدید کنندگان پاسخ می دهد. هرچه مشتری از توجه بیشتری برخوردار باشد میل به خرید در او تقویت می شود.

 • چت بات ها، نرخ پاسخگویی را بهبود می بخشند.

 حدود 90٪ سؤالات ارسال شده از صفحات كسب و كار فیسبوك بی پاسخ مانده اند. چت بات ها به 100٪ پیام پاسخ می دهند و بازدید کنندگان بیشتری را به خریداران تبدیل می کند.

 • چت بات ها، کارهای تکراری را خودکار می کنند.

بیشتر مشتری ها می خواهند در همان سؤالات اولیه پاسخی دریافت کنند - چه زمانی کار می کنید؟ محل شما چیست؟ آیا شما تحویل در محل دارید؟ برای این که هر بار جواب های یکسانی را ننویسید ، می توانید از یک چت بات استفاده کنیداستفاده از چت بات، حجم کار کارمندان را کاهش می دهد.

 

 مزیت اصلی استفاده از چت‌بات‌ها صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها و هم چنین تلاش در پشتیبانی خودکار از کاربران است.

 

همه نظرات

نظری یافت نشد!

پیامی ارسال کنید