اخبار علمی


چگونگی سنجش چت بات ها در آزمون تورینگ

blog

چگونگی سنجش چت بات ها در آزمون تورینگ

با صد تومن مشتری راه بنداز

یکی از دستاوردهای آلن تورینگ پدر هوش مصنوعی، آزمون تورینگ می‌باشد. چت‌بات ها نقش مهمی در آزمون تورینگ داشتند و توانستند موفقیت‌هایی را کسب کنند. در اینجا به تکنیک‌های استفاده شده برای موفقیت در آزمون تورینگ می‌پردازیم.

یکی از نرم افزارهایی که موفقیت بسیاری برای عبور از آزمون تورینگ انجام داد الیزا می‌باشد. الیزا توسط جوزف ویزنیام طراحی شده است. این چت‌بات سؤال هایی را از شخص می‌پرسید و بر اساس کلمات کلیدی که قرارداده بودند پاسخ مناسب را پیدا کرده و به کاربر می‌داد و یا حتی سؤال هایی را مطرح می‌کرد. حتی اگر پاسخ داده شده در هیچ کدام از کلمات کلیدی نبود با استفاده از کلمات کلیدی دیگر از بانک اطلاعاتی خود یک جمله یا سؤال عمومی انتشار داده می‌شد تا گفت‌و‌گو ادامه پیدا کند.

یوجین گستمن یکی دیگر از چت باتهایی می‌باشد که ادعا می‌کنند توانسته در آزمون تورینگ به موفقیت‌هایی دست پیدا کند. این ربات در سال 2001 توسط سه برنامه نویس، روس و اکراینی ایجاد شد که از شخصیت پردازی به عنوان ابزاری برای موفقیت در این آزمون استفاده می‌کرد. یوجین گوستمن توجیه‌های جالبی برای اشتباهات خود داشته است. او یک پسر سیزده ساله اکراینی است که از لحاظ سن ناپخته بوده و همچنین با توجه به ملیت خود که زبان انگلیسی برای او تعریف نشده اشکالات دستوری در جملات ساخته شده توسط این ربات قابل توجیه خواهد بود.

ولادیمیر واسلوف سازنده این چت‌بات میگوید:

ایده‌ی اصلی ما این بود که یوجین ادعا می‌کند همه‌چیز را می‌داند؛ اما به‌ لطف سن او، این (مسئله) منطقی است که او از تمام چیزها آگاه نیست.

همه نظرات

نظری یافت نشد!

پیامی ارسال کنید